Mehmet Şimşek’e 10 Yaşındaki Hemşehrisinden Sitem: Dolar 100 TL Olacak

Batman Sonsöz gazetesinin sokak röportajına katılan 10 yaşındaki bir çocuğun ekonomiyle ilgili yakınmaları sosyal medyada gündem oldu.

Batmanlı bir çocuk, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in memleketinden gelen bir ses olarak ekonominin zorluklarını dile getirdi. Sokak röportajında, “Ekonomi sıkıntılı, bana da yansıyor. Dondurma bile alamıyorum, dışarı çıkamıyorum” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yönelik bir ekonomi dersi veren bu 10 yaşındaki Batmanlı çocuk, gelecek kaygılarını “Benim için evlenmek hayal gibi. Dondurma alıp keyif yapmak bile mümkün değil, dışarı çıkmak imkansız” şeklinde özetledi.

Batman Sonsöz Gazetesi muhabirinin gerçekleştirdiği sokak röportajına katılan bu genç çocuğun sözleri, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Röportaj, ekonominin gerçek yüzünü bir çocuğun gözünden aktardı. Çocuk, “Dolar şu an 32 lira, yakında 100 lirayı bulacak. Benim gibi birisi nasıl evlenebilir ki? Ülkemizde evlenmek neredeyse imkansız” diyerek ekonomik duruma isyan etti.

Her şey çok pahalı

Evlenme şansının olmadığını düşünmesinin ardında yatan sebepleri ise “Ekonomi kötü durumda, bu yüzden. Ekonomi beni etkiliyor. Her şey çok pahalı. Bir dondurma almak istedim, 20 lira istediler. Küçükken aynı dondurma 5 liraydı. Benim 20 liraya yetecek param yok. Dışarı çıkmak ise neredeyse imkansız. Küçükken her şey daha kolaydı. Her şey ucuzdu. Ama şimdi durum çok farklı. Ben dışarı çıkmakta zorlanıyorum, gezmek ise hayal gibi” şeklinde açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir